חיפוש

מה ההבדל בין סוגי קרמיקה השונים – כל המידע

קרמיקה הוא השם הכולל של מגוון רחב של חומרים, המיוצרים בתהליך תעשייתי ומעובדים לכדי מוצר סופי איכותי. קרמיקה משמשת במגוון רחב של תחומים, כולל תחומים המזוהים עם אמנות ועיצוב. באשר לבנייה ושיפוצים, השימוש העיקרי לצורך כך הוא באריחי קרמיקה. מהם בדיוק אריחי קרמיקה? כיצד משתלבים אריחי קרמיקה בעיצוב הכללי של הבית? בשורות הבאות נעסוק במוצר מעניין, אשר השימוש בו הפך למקובל מאד בשנים האחרונות בעיצוב בתים פרטיים וחללים ציבוריים גדולים כאחד.

פנים מטבח עם ריצפת קרמיקה

אריחי קרמיקה – מה זה בעצם

אריחי קרמיקה הם, כאמור, מוצרים סינתטיים המיוצרים בהליך ההופך אותם לעמידים במיוחד במצבים משתנים. הבסיס של אריח הקרמיקה שכולנו מכירים, הוא אריח עשוי חרס. האריח נדחס בלחץ גבוה, ולאחר מכן מצופה בחומרי זיגוג וצבע שונים. בשלב האחרון, מחומם האריח בטמפרטורות גבוהות מאד, מה שהופך את המוצר הסופי לעמיד במיוחד. עם השנים השתפרו מאד אריחי בקרמיקה והפכו לעמידים יותר מאי פעם בעבר הן לפגעי מזג אוויר והן לפגיעות אחרות. זאת, עקב שיפור מתמיד של תהליכי הייצור ההופכים את המוצר הסופי לאיכותי במיוחד. היתרון הגדול ביותר של אריחים כאמור, טמון בעובדה שניתן להשיג אותם בשלל צבעים וגוונים.

 

אריחי גרניט פורצלן וטרה קוטה

האריחים המכונים גרניט פורצלן, הם אריחי קרמיקה משופרים המיוצרים בתהליך ההופך אותם לעמידים ביותר לפגיעות. השבר באריחי גרניט פורצלן הוא נמוך, ובעיקר ביחס לאריחים המיוצרים מחומרים טבעיים כגון שיש ואבן טבעית.

אריחי טרה קוטה: האריחים כאמור הם אריחים עדינים מאד. אריחים אלה אינם מצופים וגם אינם מבריקים כלל ועיקר. היתרון הגדול שלהם טמון בעמידות הגבוהה שלהם דווקא באזורים חיצוניים. אריחים כאלה מתאימים במיוחד לריצוף שבילים בגינות או בחצרות. עם זאת, הם נוטים לספוח נוזלים בקלות ולשנות את הגוון שלהם.

ואולם אריחי הקרמיקה הנפוצים והמוכרים לכולנו, הם אריחי טראצו, שהכינוי העממי המוכר שלהם הוא פשוט "בלטות". מדובר באריחים חזקים ועמידים מאד, המורכבים משתי שכבות של חומר הבנויות האחת על גבי רעותה. בתחילה שכבת בטון, ועליה שכבת החומר המרכיבה את האריח. היתרון הגדול והבולט ביותר של הסוג הזה של אריחי קרמיקה, טמון בעמידות הגבוהה שלהם גם ביחס לאריחי קרמיקה אחרים. עם זאת, מגוון הדוגמאות והצבעים של אריחים כאלה הוא מוגבל, ולכן במקרים שהחלל בבית מתוכנן לקבל מראה ספציפי או לייצר אווירה מסוימת, יש נטייה להשתמש בריצוף אחר.

במקרה של מעבר דירה האם מומלץ לבצע ניקוי ספות? למאמר המלא הקליקו פה.

שילוב אריחי קרמיקה בעיצוב הבית

שילוב אריחי קרמיקה בעיצוב הכללי של הבית הוא מתבקש מאליו. זאת, בכלל המגוון הרחב שלצבעים, גוונים ודוגמאות שבו הם מופיעים. אדריכלים האמונים על יצירת מראה ייחודי בחללים מעוצבים, יעדיפו לעיתים קרובות אריחי קרמיקה איכותיים על פני כל סוג אחר של אריחים. גם כשיש כוונה לעצב כל חלל במבנה באופן שונה, אריחי קרמיקה יכולים להשתלב בתוכנית בקלות.

אולי יעניין אותך גם