חיפוש

3 דרכים לאתר נזילות בקלות

סימני נזילה בקירות ? ריחות לא נעימים של טחב וסימני עובש? נזילה בדרכי המים בבית הינה בעיה מציקה מאוד ועם זאת גם שכיחה ביותר. ישנם כמה דרכים לאתר נזילות בצורה יעילה. יש לכם סימני רטיבות על הקיר? חשבון המים שלכם עלה במידה משמעותית בחודשים האחרונים? – אלה סימנים סבירים לנזילת מים סמויה בבית.

בעזרת בדיקה פשוטה תוכלו לחסוך כסף ולמנוע שבירת קירות וריצוף בבית. אז רגע לפני שאתם מזמינים בעל מקצוע, הוסיפו לקרוא וגלו דרכים לאתר נזילות בבתיכם בקלות.

 

שלב ראשון – בדקו את שעון המים

הצעד הראשון באיתור הבעיה הינו בדיקה של שעון המים בבתיכם. בדיקה של שעון המים, הידוע גם כשיבר צריך להיות הדבר הראשון שאתם עושים. במידה והשעון מסתובב בזמן שכל הברזים בבית סגורים, סימן שיש נזילה.

 

שלב שני – כאשר שעון המים אינו מסתובב

כאשר שעון המים אינו מסתובב, עדיין אין מה למהר להזמין איש מקצוע לאתר את הנזילה. במקרה כזה, סביר להניח שהנזילה מתרחשת בצינור בחצר ולא מניצור בתוך הבית. לעיתים מדובר רק במרווח בין אריחים שיוצר נזילה ואז מספיק איש מקצוע זול שיטפל בבעיה בפשטות.

אל תמהרו להזמין איש מקצוע שיבצע סריקה בעזרת מצלמה תרמית שמגלה נזילות, מכיוון שבדיקה זו יקרה עד מאוד. עוד דוגמה, במידה והנזילה היא מן האסלה, ייתכן שזו נזילה סמויה וגם כאן איש מקצוע זול יוכל לעזור לכם בפשטות.

 

מתי כן נצטרך להזמין אינסטלטור מומחה?

במידה וסגרתם את כל הברזים בבית, ניגשתם לשעון המים והוא מסתובב במהירות ובאופן מלא, אכן יש סיכוי שישנה נזילה מצנרת חיה בביתכם. אם הנזילה גדולה, ככול הנראה תזהו אותה לבד, אם היא בתחילת היווצרותה, השתמשו בשיטת ההתבוננות בשעון המים. בכל אופן, במקרה כזה תצטרכו להזמין אינסטלטור מומחה שיפתור את הבעיה בצנרת. https://www.xblade.co.il.

 

מתי מצלמה תרמית מומלצת?

מצלמה תרמית פועלת על קרני אינפרא אדום ומאפשרת לאתר נזילות תוך זיהוי הפרשי טמפרטורה. אומנם בדיקה זו יקרה, אך במקרים בהם לא נרצה לפגוע ולהרוס אריחים יקרי ערך בביתנו, מומלץ להשקיע בבדיקה כזו כאשר מקור הנזילה לא ברור. במקרים רבים, שימוש במצלמה יקר ולא הכרחי.

 

שימו לב לעבודה הנעשית בצנרת שלכם

כפי שמתואר, נזילות הינן עסק מורכב ועלול להיות יקר מאוד לטיפול ותיחזוק. כאשר אתם מזמינים אינסטלטור אליכם הביתה, חשוב שתישארו לידו ותוודאו שהוא אינו פוגם בצנרות שלכם. חשוב לגלות התעניינות, לבקש דוח של כל העבודה וכן תצלומים של העבודה. במידה ואתם מזהים שעומדת להיות אצלכם עבודה יקרה ומורכבת, אל תהססו להשוות מחירים.

הזמינו כמה אנשי מקצוע, בדקו ביקורות והמלצות ממכרים. לאחר שראיתם לפחות שניים, שלושה אנשי מקצוע שונים, השוו מחירים ולכו עם הבחירה המשתלמת ביותר שכוללת גם איש מקצוע איכותי.

ברז מטפטף

אולי יעניין אותך גם