חיפוש

5 יתרונות של תיקון 190

תיקון 190 הינו תיקון המאפשר לבני 60 ומעלה לחסוך כסף בקופת גמל בצורה משתלמת ביותר היות ומקנה להם הטבות שונות, כשעיקרן הטבות מס והטבות בדמי ניהול. הכרת התיקון עבור בני הגיל השלישי הינה הכרחית על מנת לסייע להם לחסוך לפנסיה ולחיות בכבוד. ריכזנו עבורכם את כל היתרונות של תיקון 190 כדי שתדעו לבחור נכון כשאתם פותחים קופת גמל.

 

מה זה תיקון 190?

תיקון 190 הינו תיקון המאפשר לבני 60 ומעלה לחסוך במסלול השקעה של קופת גמל ולהנות ממגוון רחב של הטבות אשר הופכות מסלול זה לאטרקטיבי במיוחד. המסלול יאפשר לכם לדאוג לתקופת הפנסיה שלכם, מעבר לקופת הפנסיה שכבר יש לכם. למידע נוסף על התיקון ועל יתרונותיו, תוכלו לבקר באתר  https://t190.co.il.

 

התיקון מאפשר לכם להנות מהטבות מס

תיקון 190 מאפשר לכם להנות מהטבות מס בעת משיכת הכסף. במידה ותבחרו למשוך את כספכם בצורה של קצבה חודשית תוכלו להנות מפטור מלא ממס. יחד עם זאת, במידה ותבחרו למשוך את כספכם באופן הוני (כלומר כמשיכה אחת) תוכלו להנות מהטבת מס ולשלם 15% מס מדמי הרווח לעומת 25% מס כפי המקובל בשוק במשיכה הונית.

 

השקעה מפוקחת ושקופה

מסלולי קופות גמל לפי תיקון 190 הינם מסלולים אשר מפוקחים על ידי משרד האוצר וכך אתם תוכלו להיות רגועים שזכויותיכם מתקיימות בצורה המלאה ושדמי הניהול שלכם מפוקחים. כמו כן, מדובר באפיק השקעה אשר מתנהל בצורה שקופה למולכם, כך שתוכלו לשלוט ברווחים שלכם בקלות ולדעת לאן הכסף שלכם הולך.

 

דמי ניהול משתלמים ביותר

קופת גמל מהווה מסלול השקעה אשר דמי הניהול בו נמוכים באופן כללי. תיקון 190 מאפשר לכם לפתוח השקעה בקופת גמל עם דמי ניהול נמוכים עוד יותר כך שיוצא שתוכלו להרוויח יותר בניהול קופת גמל לפי התיקון. בנוסף לכך, תוכלו להנות מקנייה ומחירה של ניירות ערך במסלול ההשקעה, בסכומים מהנמוכים שיש בשוק ההשקעות.

 

תוכלו להעביר את החיסכון לדור הבא

החיסכון בקופת גמל לפי תיקון 190 יכול לעבור לדור הבא בתור ירושה. במידה והירושה מועברת לפני הגעתו של המשקיע לגיל 75, ההעברה תעשה ללא תשלום מס. במידה ותעשה ההעברה אחרי שיעבור המשקיע גיל זה, ההעברה תעשה עם תשלום מס נמוך באופן יחסי.

 

מגוון רחב ביותר של אפיקי השקעה

התיקון מאפשר לכם להנות ממגוון רחב ביותר של אפיקי השקעה במסלול קופת הגמל שלכם בעלות נמוכה. תוכלו להשקיע בשוקים ותחומים שונים בארץ ובחו"ל. ההשקעה שלכם תעבור אנליזה מתמדת ותהיה מפוקחת על ידי אנשי המקצוע שינהלו את קופת הגמל שלכם.

 

אז האם כדאי להשקיע לפי תיקון 190?

בשורה התחתונה – משתלם ביותר להשקיע בקופת גמל לפי תיקון 190. התיקון יאפשר לכם להנות מיתרונות והטבות רבות, ויסייע לכם לדאוג לגיל הפרישה שלכם.

חישוב מס

אולי יעניין אותך גם