חיפוש

איך ניתן לארגן סליקה לעסק בקלות ללא סיבוכים?

אם פעם הקופה הרושמת הייתה שיא הציוויליזציה ביכולות קבלת התשלום בבתי עסק, הרי שבעידן של היום תהליך העברת התשלום בין הלקוח אליכם, הוא הרבה יותר קל, פשוט ומתוחכם.

סליקה – שמעתם על המונח הזה? כיום ניתן לבצע סליקה של אמצעי תשלום ולהתייעל באופן משמעותי מאוד להתנהלות הכללית של העסק.

מעוניינים לדעת מהי סליקה, ואיך ניתן לשפר באמצעותה את הניהול העסקי של החלק הפיננסי ללא סיבוכים? אחרי המאמר הבא, תהיו חכמים יותר.

 

מהי סליקה?

ההגדרה של סליקה הינה התהליך של תשלום הכסף מדי הלקוח לידי הספק בכל אמצעי תשלום: מזומן, המחאה, כרטיס אשראי, אפליקציה או כל אמצעי אחר של תשלום. ניתן לבצע את הסליקה במעמד הקנייה או לאחר קבלת שירות כלשהו.

כיום חברות רבות מציעות שירותי סליקה נוחים באמצעות פתרונות טכנולוגיים מתקדמים.

 

למה בתי עסק קטנים עוד לא התחברו לחלוטין לתהליך הסליקה ומעדיפים את שיטת המזומן?

אזור הנוחות שלנו הוא מקום שקשה לצאת ממנו, ועסקים עם וותק גדול, מעדיפים להישאר בשיטות הישנות והמוכרות, ומפחדים להעז לנסות משהו חדש.

אולם, חשוב לדעת כי דווקא לעסקים כמו אלו חשוב ללמוד על הסליקה, שכן, שימוש בסליקה עשוי להרחיב את מעגל הלקוחות ולייעל את העסק באופן שלא ייאמן. צורת התשלום הישנה במזומן, היא מסורבלת, ודורשת מהלקוחות להיות מצוידים תדיר בארנק גדוש מרשרשים, אולם רוב האנשים היום מעדיפים את השימוש בכרטיסי האשראי – דקי הגזרה, ובאפליקציות תשלום בנייד, על פני שימוש במזומן, חבל להפסיד לקוחות רק בשל חוסר התייעלות.

 

מהם אמצעי הסליקה הקיימים בשוק עבור העסק שלכם?

  • מסוף סליקה נייד.
  • מסוף סליקה המחובר לקופה הרושמת.
  • סליקה באמצעות הסמארטפון על ידי אפליקציה ייעודית או תוכנת אונליין.
  • סליקה אינטרנטית בעמוד התשלום באתר ספציפי.
  • סליקה בטלפון.

 

איך מתבצע תהליך הסליקה?

הסליקה מתבצעת בעזרתם של כמה גופים, ונפרט:

  1. חבר שב"א היא חברת שירותי בנק אוטומטיים. בעת ביצוע הסליקה נשלחים פרטי האשראי של הלקוח לשב"א ועליה לאשר את התשלום. עסקים קטנים (עד 50,000 בשנה), יכולים ליהנות מעבודה עם מאגדים, חברה בה ניתן לקבל את הכסף תוך 24 שעות, ללא תשלום של דמי הקמה כמו זה הנדרש בשב"א.
  2. חברות שירותי הסליקה מתווכות בין העסק לבין חברות כרטיסי האשראי. הן מקפידות על אבטחת מידע ברמה גבוהה מאוד בתקנים מחמירים. חברות סליקה מספקות מענה של יצירת דפי תשלום באתרים ושליחת קבלה אוטומטית לאחר ביצוע עסקה. חברות סליקה רבות משיגות דילים עם חברות כרטיסי האשראי מה שמתבטא בעמלות מופחתות.
  3.  חברות כרטיסי האשראי – ישראכרט, כאל ולאומי קארד מקבלות בתום כל יום עסקים, את פרטי החיובים ועסקאות האשראי, ואחראיות לחייב את הלקוחות ולזכות את חשבונות האשראי של בתי העסק.

 

סליקה ללא סיבוכים? זה חייב להיות כך

התקדמו לקבלת שירותי סליקה מתקדמים עבור העסק שלכם. הלקוחות שלכם ייהנו, ואתם תהיו הראשונים להרוויח מכך.

מכשיר סליקה

 

אולי יעניין אותך גם