חיפוש

ביטוח נסיעות לחו"ל: איך לחסוך ולקבל את הכיסוי המתאים

כשיוצאים לחופשה בחו"ל, בוודאי שאף אחד לא מתכנן או מתאר לעצמו שמשהו ישתבש. אבל המציאות מראה שלפעמים דברים קורים – מזוודה הולכת לאיבוד, טיסה מתבטלת או חלילה מישהו נפצע או חולה. במצבים כאלה, ביטוח נסיעות לחו"ל יכול להציל אותנו מהרבה כאב ראש וסכומי כסף גדולים.

 

למה ביטוח נסיעות כל כך חשוב?

נתחיל מזה שבהרבה מדינות, הטיפול הרפואי לתיירים הוא יקר מאוד. אם חלילה נצטרך טיפול או אשפוז חירום, העלויות יכולות להגיע במהירות לעשרות ומאות אלפי שקלים. ביטוח מתאים יכסה את ההוצאות האלה.

גם דברים כמו ביטול נסיעה ברגע האחרון, או איחור וביטול טיסות, עלולים לעלות לנו הרבה כסף אם לא נקנה ביטוח מתאים מראש.  בנוסף, אם המזוודה שלנו תלך לאיבוד או תינזק, ביטוח נסיעות טוב יפצה אותנו על הציוד האבוד. בקיצור, ביטוח נסיעות נועד להגן עלינו מפני הפתעות לא נעימות ועלויות לא צפויות שיכולות לקלקל את כל הטיול.

 

איך בוחרים ביטוח מתאים במחיר סביר?

קודם כל, חשוב להשוות בין הפוליסות השונות ולבחון בקפידה את הכיסויים שהן מציעות. כדאי לשים לב שהפוליסה מכסה את האזורים הגיאוגרפים שבהם נטייל, את מספר הימים המתוכנן, ומתאימה לסוג הטיול – עירוני, טיולי ג'יפים, או ספורט אתגרי.

כדאי גם לבדוק האם יש לנו כבר ביטוח נסיעות דרך חברת האשראי, קופת החולים או ביטוחי הבריאות שלנו. לפעמים הביטוח הבסיסי שקיים יכול להספיק, ואז רק נצטרך להרחיב אותו. בנוסף, לעיתים ניתן לקבל ביטוח נסיעות במחיר מוזל יותר אם רוכשים אותו יחד עם חבילת הטיול או הטיסה. אבל חשוב לבדוק שמדובר בפוליסה אמינה ומקיפה, ולא סתם ביטוח בסיסי שנועד למשוך לקוחות.

עוד דבר שיעזור לכם להוזיל את הפרמיה היא השתתפות עצמית. ככל שתבחרו בהשתתפות עצמית גבוהה יותר, כך תשלמו פחות על הביטוח. העיקרון פה הוא שתבחרו בסכום השתתפות עצמית שאתם יכולים להרשות לעצמכם לשלם מהכיס בעת הצורך.

לבסוף, כדי לחסוך בעלויות ולקבל את הכיסוי המיטבי, מומלץ תמיד לבצע ביטוח נסיעות לחו"ל השוואה בין מספר חברות וסוכנויות, ולבחון בקפידה את הפוליסות השונות. שימו לב גם שביטוח שנתי לכל הנסיעות יכול לחסוך לכם כסף, בייחוד אם אתם מתכננים יותר מטיול אחד בשנה לחו"ל. כך לא תצטרכו לרכוש פוליסה חדשה בכל פעם.

 

לסיכום

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא ממש לא רק מותרות, אלא צורך בסיסי חשוב וקריטי לביטחון של כל מי שיוצא לטיול או חופשה בחו"ל. הוא יכול לחסוך לנו עלויות אדירות וצרות רבות במקרה של תקלות בלתי צפויות. השורה התחתונה היא שכדאי להקדיש קצת זמן לבחירת פוליסת הביטוח המתאימה, ולהשוות בין האפשרויות כדי למצוא את האיזון הנכון בין מחיר לכיסוי שמתאים עבורכם באופן אישי. ככה תוכלו לצאת לחופשה בראש שקט, מוגנים בעת הצורך מכל הפתעה.

ממלא ביד טופס ביטוח נסיעות

אולי יעניין אותך גם