חיפוש

מה העלות של ספרית קודש איכותית?

אחד מהרהיטים החשובים ביותר בבית יהודי דתי, הוא ספריית ספרי הקודש שלו. ספריות כאלו, ניצבות בדרך כלל במרכז הסלון של הבית הדתי, והן מבטאות את החיבור החזק שיש למשפחה שגרה בבית עם התורה, המסורת היהודית וספרות חז"ל.

עם השנים, ספריות הקודש, לבד מהחשיבות התורנית הרבה שבוטאה על ידן, החלו להוות סוג של הצהרה אופנתית, צבעונית ומסוגננת, שלבד מיראת הכבוד שמוקרנת על ידה לבאים בשערי הבית, משתלבת ספריית הקודש עם העיצוב הכללי של הסלון והבית. אך, אנשים רבים לא מוצאים את ידיהם ואת רגליהם כאשר הם באים לרכוש ספריית קודש לבית שלהם, ולשם כך נפרט לכם כעת את הפרמטרים החשובים לקביעת מחיר של ספריית קודש ואת טווח המחירים של ספריות קודש אלו.

 

מאפיינים קובעי מחיר

על מנת לקבוע את ערכה של ספריית קודש, ולהעריך אם היא אכן משתווה לערך הכספי שאתם נדרשים לשלם עליה, יהיה עליכם לבדוק את המאפיינים הבאים.

 

איכות העץ או חומר הגלם

ספריות קודש רבות, מורכבות מעץ או משילוב של עץ ומתכת. לכן, על מנת לקבוע את ערכה של ספריית הקודש, בדקו מהו סוג העץ ממנו היא בנויה, והאם הספרייה נבנתה בעבודת יד, או על ידי מכונות מכניות במפעל. ככל שהעץ ממנו תהיה מורכבת הספרייה יהיה נדיר ובעל ערך רב יותר, וכן ככל שהרכבת הספרייה ועיצובה נעשים בצורה ידנית יותר, היא תעלה יותר.

ספרי קודש

גודל הספרייה

גודל הספרייה גם הוא מהווה פרמטר חשוב כאשר באים לקבוע את עלותה של ספריית הקודש. ככל שהספרייה תוכל להכיל ספרים רבים יותר, והיא תהיה בעלת גובה רב יותר ומספר גדול יותר של מדפים, היא תעלה יותר.

 

עמידות ספריית הקודש

ישנן ספריות קודש, שעשויות בצורה עמידה במיוחד, והן יכולות להחזיק בצורה טובה מאוד שנים רבות, ללא בלאי משמעותי וללא שאר הנזקים שמאפיינים את פגעי הזמן. ספריות קודש עמידות יותר, יהיו בעלות עלות רבה יותר ונתון זה יהיה מצוין במפרט של ספריית הקודש.

 

עיצוב

ישנו פער ניכר בעלות בין ספריית קודש בה שולבו גילופים, עיצובים אומנותיים וגימורים מיוחדים, לבין ספריית קודש בעלת עיצוב פשוט יותר. לכן, שימו לב לעיצוב ולרמות הגימור של ספריית הקודש אותה אתם חפצים לקנות.

 

טווח מחירים

עלותה של ספריית קודש איכותית, יכולה להשתנות מאוד כתלות בכלל הגורמים אותם הצגנו. באופן כללי, ניתן לומר כי טווח המחירים ינוע בין 2,000 שקלים ועד לסכומים של 12,000 כאשר מדובר בספריות קודש איכותיות. מומלץ מאוד לרכוש את ספריות הקודש מספקים אמינים ומוכרים, כמו מגוון ספריות קודש רחב אצל אוליווד חנות רהיטים, ממנה אנחנו ממליצים לכם לרכוש את ספריית הקודש שלכם.

 

לסיכום

כעת, תוכלו לרכוש את ספריית הקודש שלכם בהצלחה.

קריאת ספר קודש

אולי יעניין אותך גם