חיפוש

איך לנקות ספה בצורה יעילה?

אנו יושבים עליה כל יום לפני היציאה מהעבודה ואחרי החסרה ממנה, וכל סוף שבוע, בין אם אנחנו מבלים אם בבילוי סולידי ורגוע עם בני ביתנו למשל בעת צפייה בחדשות או בסרט יחדיו, או  בעת בילוי מושקע יותר הכולל הזמנת אורחים שונים מבני המשפחה ומעגל החברים המורחב.

יחד עם זאת, בעת הניקיון השבועי, לא רבים מאיתנו מקדישים זמן או אפילו מחשבה לניקוי הספה בסלון הביתי. המדריך הבא יעזור לכם להתמודד עם משימה חשובה זאת יציג לכם חמש שיטות מומלצות להתמודדות עם ספה מלוכלכת.

 

שיטה ראשונה: דלי עם מים וסמרטוט

השיטה הכי פשוטה והכי ישירה, כמו שמנקים כל דבר אחר בבית, כך, במקרים מסוימים, גם ספה ניתן לנקות עם דלי מים נקיים, חומר ניקוי ומטלית. שיטה זאת מומלצת במיוחד לספות עשויות עור או חומר אחר דמוי עור. יחד עם זאת, מומלץ לנסות את תמיסת הניקוי בפינה קטנה נסתרת על מנת לוודא כי החומר לא פוגע בעור עצמו או לחלופין גורם לשינויים בגוון של העור.

 

שואב אבק

עוד שיטה פשוטה למדי שיכולה להשתלב בקלות בשגרת הניקוי של מרבית משקי הבית בישראל – ניקוי הספה בעזרת שואב אבק. בדומה לשטיחים, גם את כריות הספה מומלץ לחבוט בכדי להעיף את כל אותן פיסות האבק ששקעו לתוך בדי הכרית ונתפסו שם. כמו כן, יש שגורסים כי לפני השאיבה מומלץ לפזר אבקת סודה לשתייה על הכריות ולתת להם לשבת שם מספר דקות על מנת לספוח אבק ולכלוך מתוך הספה.

 

קצף או ספריי ייעודי לניקוי ספות

ברשתות השיווק ניתן למצוא חומרים שונים המיועדים לניקוי הספה. הם לרוב יגיעו בבקבוק רצף או ספריי ולעיתים יגיעו מלווים במברשת לשם קרצוף הספה. את החומרים יש לרסס או לפזר על הספות ולאחר מספר שעות או דקות, בהתאם להוראות היצרן כפי שהן מפורטות על האריזה, יש לשאוב או לנקות את שאריות החומר עם מטלית.

 

הורדת כיסויים וכיבוס

ספות מסוימות תוכננו מראש תוך מחשב שלעיתים יהיה צורך לנקות אותם באופן יסודי. בספות שכאלה ניתן יהיה להסיר את כיסויי הכריות ובסיס הספה בקלות יחסית, ולכבס במכונה בהתאם להוראות היצרן. מומלץ להחזיר את הכיסויים למקומם בטרם התייבשו לחלוטין שכן לכיסויים אלו יש נטייה להתכווץ מעט עם הייבוש.

 

ריפוד מחדש של הספה

במקרים מסוימים, אם כיסויי הספה התלכלכו או התבלו באופן בו ניקוי לא יספק את המענה הנדרש, מומלץ לפנות לרפד ולבדוק את האפשרות של ריפוד הספה מחדש. מהלך שכזה לרוב מומלץ במקרים שמדובר בספה איכותית במיוחד שחבל להחליף או במקרה שלספה המדוברת יש ערף סנטימנטלי ועל כן החלפת הספה אינה בגדר אפשרות.

כמו כל פריט אחר בבית, ספות יש לנקות ולתחזק על בסיס קבוע במיוחד כשמדובר בספות איכותיות ששוות את ההשקעה. עם מגוון השיטות והעזרים הקיימים היום בשוק, ניקוי הספה נעשה קל מתמיד.

ספה ולפטופ

אולי יעניין אותך גם