חיפוש

מהי התדירות המומלצת לבצע ניקיון בבניין דירות?

בניין מגורים משותף הוא מבנה מורכב הכולל אלמנטים רבים אותם יש לתחזק, חלקם באופן יומיומי וחלקם באופן חודשי או יותר מכך. בניין המגורים בו אתם חיים אמור להיראות יפה, אסתטי ומזמין על מנת לתת לדיירים שגרים בו הרגשה טובה ונעימה כשהם יוצאים או חוזרים מיום עבודה וכו'.

המעליות צריכות להיות תקינות ונקיות, דלת הכניסה צריכה להיות תקינה ונקיה וכך למעשה כל מרחב שנכלל בשטחים הציבוריים של הבניין לרבות הגינה והחניות. כיצד ניתן לשמור על כך שהכל יראה תמיד טוב, נקי ומסודר?

 

חברה לשירותי אחזקה וניקיון

מרבית הבניינים החדשים בישראל מנוהלים ומתוחזקים על ידי חברות ניהול ואחזקה https://mbclean.co.il שאחראיות על כל התחזוקה השוטפת של הבניין לרבות, ניקיון השטחים הציבוריים. חשוב מאוד לוודא לפני שסוגרים עם חברת אחזקה וניקיון שמדובר בחברה מקצועית שמחזיקה עובדים שמסוגלים פיזית לבצע את עבודת הניקיון המאמצת, שאינם מבוגרים מידי ושהנם בריאים. בדקו בשכונה בה אתם גרים מיהן החברות שכבר מתחזקות ומנקות בניינים ומה מידת שביעות הרצון מהשירות שלהן.

 

הגדרת השטחים הציבוריים בבניין

השטחים הציבוריים בבניינים משותפים מוגדרים היטב בקרב חברות הניהול, האחזקה והניקיון והם כוללים את לובי הבניין, הלובי הקטן של כל קומה וקומה, חדר המדרגות, פרוזדור אזור המחסנים אם קיימים בבניין, גג הבניין, חדר הדיירים אם קיים כזה והחניונים.

על כל אלה אחראית חברת האחזקה והניקיון ותדירות הניקיון של מרחבים אלה נקבעת במשא ומתן בין נציגי החברה לבין נציגי ועד הבית של דיירי הבניין. מקובל לבצע ניקיון של השטחים הציבוריים 3 עד 4 פעמים בשבוע, כאשר חדר המדרגות מנוקה פעם או פעמיים בחודש בלבד. גג הבניין והחניונים מקבלים טיפול פעם או פעמיים בשנה.

 

מגדלי יוקרה

בנייני מגורים משותפים שנבנו כמגדלי יוקרה מטופלים בצורה מעט שונה ומתוחזקים למעשה באופן שוטף, כל יום, שעה שעה. מגדלי יוקרה כוללים שטחים ציבוריים שבבניינים אחרים לא קיימים כגון: קאנטרי קלאב הכולל: בריכה, סאונות, חדר כושר, ג'קוזי ושטחי ישיבה. כמו כן, בחלק ממגדלי היוקרה ניתן למצא שירותי קבלה 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע, מועדון דיירים וחדר אירועים.

מגדל יוקרה מתוחזק מסביב לשעון, צוות חברת הניהול והאחזקה דואג לנקות את הבניין בכל יום, הקאנטרי על שלל מרכיביו מנוקה ברמה יומיומית גם כן וכך גם מועדון הדיירים. חדר האירועים מנוקה בהתאם לאירועים שמתקיימים בו מעת לעת בתאום מראש בין הדיירים לבין חברת הניהול.

 

צוות מגוון ומקצועי

לאור כל הנאמר לעיל חשוב להבין שחברת אחזקה וניקיון צריכה להחזיק כוח אדם מקצועי ומגוון. כל חברה מעסיקה גננים, מנקים, הנדי מן, אנשי קבלה וביטחון, צוות תפעול לקאנטרי קלאב, חשמלאי וכו'.

 

סיכום

חברות אחזקה וניקיון מורידות את הנטל מועד הבית שעסוק בעיקר בפיקוח על ההתנהלות השוטפת שלהן. הניקיון מתבצע על פי רוב שלוש עד ארבע פעמים בשבוע והחברה עומדת לרשות הועד בכל בעיה ותקלה שמתרחשות בכל יום ובכל שעה.

ניקיון בניין

אולי יעניין אותך גם