חיפוש

במקרה של מעבר דירה האם מומלץ לבצע ניקוי ספות

מעבר דירה מהווה אחת המשימות היותר קשות ופחות נוחות לביצוע. לצד ההתרגשות הרבה של המשפחה לרגל המעבר למקום מגורים חדש, מתקיימים גם המאמצים לארוז את כל תכולת הדירה הקיימת, ולבצע את האריזה באופן שלא יזיק לתכולה מצד אחד, ושיאפשר לפרוק אותה בצורה יעילה מצד שני. ככל שהאריזה מתבצעת באופן מסודר יותר, כך העברת התכולה תסתיים מהר יותר והאופן מסודר יותר. נכון להיום, חברות שונות האמונות על ביצוע העברת דירה, מספקות ללקוחות המרוצים שלהן גם אריזות שישמשו אותם לאריזת התכולה. היתרון הגדול בשיטת הפעולה הזאת, היא אחידות רבה ככל האפשר של האריזות והאפשרות לסדר אותן באופן ייעל יותר בתוך הרכב המשמש להעברת תכולת הדירה. אבל מה קורה עם הריהוט בבית? מה באשר לשולחנות, לכורסאות ולספות שהן חלק בלתי נפרד מכלל הרהיטים בבית? האם כדאי לבצע ניקוי ספות בעת מעבר דירה? ואם כן – מתי כדאי לבצע אותו? (טיפים למעבר ווינט).

סלון ביתי

כיצד אורזים את הריהוט

כאמור, מרבית תכולת הדירה נארזת במקרים רבים בתוך אריזות בעלות גודל אחיד, שבעל המקצוע האמון על העברת הדירה מספק. לחילופין, ניתן לרכוש אריזות מתאימות באמצעות רשת האינטרנט, בקלות ובמהירות. אבל בכל הקשור בריהוט, המצב שונה במקצת. בחלק ניכר מהמקרים, אם הריהוט לא נארז כהלכה או שלא הוצב כהלכה על המשאית, הוא עלול להתלכלך או להינזק. הדבר נכון באותה המידה, אם על הריהוט, ובמיוחד על הספות, מונחים פריטים רבים. מה שעלול להזיק לספות ולפריטי ריהוט אחרים מתחלק לשניים: החלק הראשון הוא המשקל הגדול של הפריטים המונחים על הספות ועל הרהוט האחר, ואילו החלק השני נוגע לרמת הניקיון של הארגזים או הפריטים האחרים המונחים על הספות.

מתי כדאי לבצע ניקוי ספות

למרבה הצער, ככל שיושקע מאמץ גדול יותר בשמירה על ניקיון, מתברר לבסוף שהמשימה לא ממש הצליחה מכיוון והספה יכולה גם להתלכלך וגם להקרע ולכן תמיד צריך להערך לכך ולשמור בראש מספר של חברה לתיקון ספות. בדרך כלל, מתברר שיש פריטים שלא נעשה בהם שימוש במשך זמן רב, והם צוברים אבק ולכלוך. אם הוחלט לארוז ולקחת אותם, הם ישפיעו באופן וודאי על שאר הפריטים ויגרמו ללא מעט לכלוך. לרוב, גם המשאית המבצעת את ההעברה איננה שיא הניקיון, מה שמשפיע ללא ספק על הצטברות הלכלוך על גבי הריהוט כלל והספות בפרט. גם אם ניתן לפרק את הספות ואת כלל הריהוט ולהרכיב אותו מחדש בבית החדש, עדיין לא ניתן להימנע מהלכלוך כאמור לעיל.

כיון שכך, עם סיום הפריקה והסידור של כלל הפריטים בבית החדש, הדבר הבא שכדאי לבצע בהקדם הוא ניקוי ספות. לא, לא מדובר על העברת סמרטוט וניקוי אבק, אלא על ניקוי מקצועי ויסודי של הספות. אם הספה מפורקת, ההזדמנות לנקות אלת כלל החלקים שלה היא חד פעמית ולא תחזור זמן רב. ואם הספה הועברה בשלמותה, מה טוב יותר מאשר להגיע גם לנקודות הרחוקות ביותר? ניקוי ספות צריך להתבצע עם תום ההעברה, כחלק מהחזרה לשגרת החיים בבית החדש.

להלן מאמר נוסף בנושא – איך מעריכים דירה לפני הקנייה.

אולי יעניין אותך גם