חיפוש

טופס 1040 – מהו ומי צריך להגיש אותו?

בעלי אזרחות אמריקאית? אולי אתם מחזיקים בגרין קארד? ארצות הברית היא ככל הנראה האומה הגדולה ביותר בעולם, כך שאנשים רבים ממדינות אחרות, כמו אזרחים ישראלים, מוצאים את עצמם קשורים בצורה כזו או אחרת אל מעצמת העל שנמצאת מעבר לים.

כחלק מאותו קשר, אותם אנשים נאלצים למלא חובות מסוימות שקובע החוק האמריקאי. אחת החובות הללו היא מילוי טופס 1040. אז מה זה הטופס הזה ומי בדיוק צריך להגיש אותו? פרטים נוספים במאמר שלפניכם.

 

טופס 1040

לכל מדינה יש את החוקים השונים שלה ואת המערכות השונות שפועלות מטעמה. אחת מהמערכות הללו היא מערכת המיסוי. מיסוי אמריקאי הוא עולם נפרד במלואו. מדובר על מיסוי ששונה לגמרי ממערכת המיסוי הישראלית. העיקרון אכן זהה – המדינה מפעילה מערכת גבייה שהמטרה שלה היא לגבות מס שקבוע בחוק מהאזרחים.

עם הסכומים שנגבים מהמיסוי, המדינה יכולה לבצע פעולות שונות, הכוללות פיתוח תשתיות ומתן שירותים לאזרח. למרות שהעיקרון זהה, כל מדינה בוחרת לבצע את הגבייה הזאת בצורה אחרת, באמצעות מערכת מס ייחודית. כחלק מחוקי המס של ארצות הברית, יש חובה של מילוי דוח מס הכנסה המוטלת על אזרחים שונים. דוח זה קרוי גם טופס 1040.

 

אזרחים אמריקאים

אזרחים אמריקאים נתונים לחוקים השונים של ארצות הברית. חלק מהחוקים לא משפיעים עליהם כל עוד הם לא גרים בשטחי ארצות הברית, אך חלק מהחוקים עדיין תקפים לגביהם.

החוק האמריקאי קובע שכל אזרח של ארצות הברית צריך למלא טופס 1040, כשהדבר תלוי בהכנסה השנתית שלו. גם אזרחים אמריקאיים שאינם גרים בשטחי ארצות הברית, או כאלו שלא נולדו בתור אזרחים של ארצות הברית אבל קיבלו את האזרחות במהלך חייהם, צריכים למלא טופס זה.

 

מחזיקי גרין קארד

מחזיקי גרין קארד הם תושבי קבע שגרים בארצות הברית, אך אינם בעלי אזרחות אמריקאית. כתוצאה מהמעמד שלהם, הם נהנים מזכויות מסוימות אך כפופים גם לחובות. אחת החובות הללו היא מילוי טופס 1040. גם מחזיקי גרין קארד צריכים למלא טופס זה, לפי רמת ההכנסה שלהם כמובן.

 

אזרחי מדינות זרות

גם אזרחים של מדינות אחרות, שאין להם אזרחות אמריקאית או גרין קארד, יכולים למצוא את עצמם נדרשים למילוי טופס 1040. הרשויות האמריקאיות יכולות לדרוש מאזרחים של מדינות זרות למלא טופס 1040, במידה והם עושים עסקים בארצות הברית. טופס 1040NR הוא הטופס אותם יצטרכו למלא אותם אזרחים במקרה הזה.

 

חשוב לדעת

ישנם כמה דברים שחשוב לדעת על מילוי טופס זה. ראשית, ישנם מועדים קבועים, שאחריהם הגשת הטופס עשויה לגרור קנס כספי. ניתן לבקש הארכות במקרים מסוימים. בנוסף, אזרחים אמריקאים שמתגוררים במדינה אחרת וממלאים טופס 1040, יצטרכו למלא גם במקרים מסוימים דוח הקרוי FBAR, ונוגע לחשבונות זרים.

מיסוי אמריקאי

אולי יעניין אותך גם